-----------------------------------------------------------------------------
The lamp head adopts an IP67 full protection rating design, and the back cover battery box adopts an IP65 protection design.
The lamp can reliably work in harsh environments.
| Input Voltage | DC 5 V |
| Working mode | 3 modes ( High / Low / SOS Flash ) |
| Lumens | 1200 ± 50 lm |
| Batteries | 18650*3( Optional ) |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K( Optional ) |
| Working hours | 2~3 h ( 100 % Brightness ) |
| Charging Time | 6-10 h |
| Accessories | USB-C charging wire |
| Product Dimension | 14.8 x 9.2 x 14 cm |
| Product box dimension | 18.1 x 17.1 x 9.6 cm |
| Product weight | 0.95 kg |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency lighting, outdoor lighting |

Copy product links
Long by picture save/share

