-----------------------------------------------------------------------------
The lamp head adopts an IP67 full protection rating design, and the back cover battery box adopts an IP65 protection design.
The lamp can reliably work in harsh environments.
| Input Voltage | DC 5 V |
| Working mode | 3 modes ( High / Low / SOS Flash ) |
| Lumens | 350± 50 lm |
| Batteries | 18650*3( Optional ) |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K ( optional ) |
| Working hours | 7~8 h ( 100 % Brightness ) |
| Charging Time | 6~8 h |
| Accessories | USB-C charging wire |
| Product Dimension | 14.2 x 12.7 x 19.8 cm |
| Product box dimension | 17.1 x 19.5 x 10 cm |
| Product weight | 1.2 kg |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency lighting, outdoor lighting |

Copy product links
Long by picture save/share

