-----------------------------------------------------------------------------
IP67 lamp head & IP65 battery box ensure reliable performance in harsh environments.
Built with a modular circuit and LG battery protection for longer lifespan.
Features multi-level brightness and SOS red light mode.
Ideal for camping, home power outages, roadside emergencies, and night use
| Input Voltage | DC 12-24 V / AC 100~240 V |
| Working mode | 3 modes ( High / Low / SOS Flash ) |
| Lumens | 900 ± 50 lm |
| Base | Strong magnets ( 4 pcs) |
| Batteries | 18650*4( Optional ) |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K( Optional ) |
| Working hours | 3~5 h ( 100 % Brightness ) |
| Charging Time | 4~5 h |
| Accessories | AC power supply ( 1.2 m ) + DC car plug ( 1 m ) |
| Recharge Rate | 500 times |
| Product Dimension | 11.48 x 9.98 x 19.24 cm |
| Product box dimension | 12.5 x 11 x 22 cm |
| Product weight | 1.0 kg |
| Warranty | 2 years |
| Application | Emergency lighting, outdoor lighting |

Copy product links
Long by picture save/share

