-----------------------------------------------------------------------------
The lamp head adopts IP65 full protection level design and monocrystalline silicon solar panel.
Exquisite craftsmanship in appearance and easy installation, the lamp can reliably work in various environments.
| LED Power | 10 w |
| LED Chip | COB |
| Solar panel | 6V 8W Lithium |
| Rechargeable battery | 4.2V 10000mAH |
| Highest voltage | 4.25V |
| Low voltage | 3.7V |
| Working current | 200mA~2000mA |
| LED lights | 108PCS |
| Highest lumen | 2000lm |
| LED specification | SMD2835 29~30lm 4000~6000k |
| Solar charging time | Sunshine Time more than 8 hours |
| Induction angle | >180 degrees |
| Sensing distance | 8-12 meters |
| Waterproof rating | IP65 |
| Recommended Installation Height | 4-5 meters |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Housing Material | SS304 / iron |
| Tripod Stand Color | Yellow |
| Product height | 1.5 m |
| . The appearance of fine craft and easy to install brackets. | |
| . Different sizes to choose from installed in different locations. | |
| . Aluminum casing, shock - proof waterproof. | |
| . Waterproof and anti - corrosion: it can in the rain or harsh environments. | |

Copy product links
Long by picture save/share

