-----------------------------------------------------------------------------
Exquisite craftsmanship in appearance and easy to install bracket.
Different sizes can be installed in different locations.
Waterproof and anti-corrosion: Can be used in rainy or harsh environments.
Can be used to attach magnetic objects, freeing up hands
| LED Power | 100 w ( 2 x 2 pcs x 50 w ) |
| LED Chip | COB |
| Input Voltage | AC 90 - 260 V,50 / 60 HZ |
| Lumens | 4000 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Beam Angle | Flood ( 120º ) |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≥ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Housing Color | Black ( can be offered in customize color, MOQ 500, ask for price ) |
| Tripod Stand Color | Yellow |
| Lamp Cover Material | PC |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| With Tripod Stand | Yes |
| Cable length | 3 m, as standard |
| Dimensions | 97 x 82 x 195 cm |

Copy product links
Long by picture save/share

