-----------------------------------------------------------------------------
Exquisite craftsmanship in appearance and easy to install bracket.
Different sizes can be installed in different locations.
Waterproof and anti-corrosion: Can be used in rainy or harsh environments.
Can be used to attach magnetic objects, freeing up hands
| LED Power | 36 w ( 2 x 6 pcs x 3 w ) |
| LED Chip | CREE |
| Input Voltage | DC 5 V |
| Lumens | 2400 ± 50 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Color Temperature Range | Spot |
| Life Span | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≥ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Housing Color | Black ( can be offered in customize color, MOQ 500, ask for price ) |
| Tripod Stand Color | Yellow |
| Lamp Cover Material | PC |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| With Tripod Stand | Yes |
| Dimensions | 86 x 86 x 167 cm |
| Net weight | 4.5 kg |
| Gross weight | 5.15 kg |
| Inner box size | 69.2 x 16.2 x 24 cm |
| Outer box size | 70.2 x 35.6 x 26.5 cm |
| Master box,Quantity | 2 pcs |

Copy product links
Long by picture save/share

