-----------------------------------------------------------------------------
Exquisite craftsmanship in appearance and easy to install bracket.
Different sizes can be installed in different locations.
Waterproof and anti-corrosion: Can be used in rainy or harsh environments.
Can be used to attach magnetic objects, freeing up hands
| LED Power | 20 w ( 1 x 2 pcs x 10 w) |
| LED Chip | COB |
| Input Voltage | AC 85 - 265 V |
| Lumens | 1600 lm |
| IP Rate | IP 65 |
| Color Temperature Range | Spot ( 30º ) / Flood ( 60º ) |
| Life Span | 2700 〜 7000 K |
| Life Span | ≥ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Housing Color | Black ( can be offered in customize color, MOQ 500, ask for price ) |
| Tripod Stand Color | Yellow |
| Lamp Cover Material | PC |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| With Tripod Stand | Yes |
| Dimensions | 16.5 x 14.5 x 23.5 cm |
| Net weight | 4.5 kg |
| Gross weight | 5.15 kg |
| Inner box size | 69.2 x 16.2 x 24 cm |
| Outer box size | 70.2 x 35.6 x 26.5 cm |
| Master box,Quantity | 2 pcs |

Copy product links
Long by picture save/share

