-----------------------------------------------------------------------------
Exquisite craftsmanship in appearance and easy to install bracket.
Different sizes can be installed in different locations.
Waterproof and anti-corrosion: Can be used in rainy or harsh environments.
Can be used to attach magnetic objects, freeing up hands
| LED Power | 54 w ( 2 x 9 pcs x 3 w ) |
| LED Chip | High Power |
| Input Voltage | AC 85 - 265 V |
| Light Output | 3240 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Spot ( 30º ) / Flood ( 60º ) |
| Color Temperature Range | 3000~6500K ( optional ) |
| Life Span | ≥30000 h |
| Housing Material | Die-cast aluminum housing |
| Housing Color | Black (can be offered in customize color, MOQ 500, ask for price) |
| Tripod Stand Color | Yellow |
| Lamp Cover Material | PC |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| With Tripod Stand | Yes |
| Cable length | 3 meters, standard configuration |
| Product Dimension | 86 x 86 x 167cm |
| Net weight | 4.5 kg |
| Gross weight | 5.15 kg |
| Inner box size | 69.2 x 16.2 x 24 cm |
| Outer box size | 71.2 x 34.6 x 26 cm |
| Master box Quantity | 2 pcs / Ctn |

Copy product links
Long by picture save/share

