-----------------------------------------------------------------------------
The lamp head adopts an IP67 full protection rating design, and the back cover battery box adopts an IP65 protection design.
The lamp can reliably work in harsh environments.
This product has a beautiful appearance, is waterproof
| LED Power | Low 30W / High 42W |
| Pruduct Name | 5' Square Headlight |
| Input Voltage | DC 12-80 V |
| Function | Normal light in White colour |
| Lumens | 4200 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Wiring | 3 Wires |
| Fixture Color | Black |
| Product weight | 524 g |
| Product Dimension | 16.8 x 5.6 x 10.8 cm |
| Product box dimension | 17.5 x 8.0 x 12.0 cm |
| Master box dimension | 42.5x 37 x 38.5 cm |
| Master box Quantity | 30 pcs |
| Net weight | 31.44 kg |
| Gross weight | 32.44kg |

Copy product links
Long by picture save/share

