-----------------------------------------------------------------------------
The lamp head adopts an IP67 full protection rating design, and the back cover battery box adopts an IP65 protection design.
The lamp can reliably work in harsh environments.
This product has a beautiful appearance, is waterproof
| LED Power | 16 w |
| LED Chip | 3030 SMD |
| Input Voltage | DC 10-30 V |
| Working mode | High |
| Lumens | 1650 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Flood |
| Color Temperature Range | 6000 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Aluminum |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Lens Material | PMMA |
| Mounting Bracket Material | Stainless steel |
| Product Dimension | 8.8 x 3.68 x 7.5 cm |
| Product weight | 0.27 kg |
| Master box dimension | 32.5 x 31 x 29.5 cm |
| Master box Quantity | 30 pcs |
| Net weight | 11 kg |
| Gross weight | 12 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

