-----------------------------------------------------------------------------
The lamp is powered by AC and IP 67 protected.
CE and Rosh B approved.
Can work in harsh environments.
| LED Power | 30 w ( 3 pcs x 10 w ) |
| LED Chip | JL-P50 |
| Input Voltage | DC 12 - 32 V |
| Lumens | 2700 ± 50 lm |
| IP Rate | IP 67 |
| Beam Angle | Flood 60° |
| Color Temperature Range | 6000 ~ 6500 K |
| Life Span | ≤ 30000 h |
| Housing Material | Die - cast aluminum housing |
| Lamp Cover Material | Polycarbonate |
| Product Dimension | 8.496 x 6.4 x 9.445 cm |
| Product box dimension | 9.0 x 7.5 x 10 cm |
| Product weight | 0.375 kg |
| Master box dimension | 32 x 29 x 20 cm |
| Master box Quantity | 24 pcs |
| Net weight | 9.72 kg |
| Gross weight | 10.72 kg |

Copy product links
Long by picture save/share

